Fogtömés esztétikusan
A jó fogtömés az apró mozdulatok és a kiváló technológia művészete. A jól megválasztott, minőségi tömőanyag, a speciális eszközök és a fogorvos tapasztalata a siker kulcsai.
Tapasztalt szakemberek, innovatív megoldások
Hogyan lehet a fogtömés tartós és fájdalommentes?
A fájdalommentesség a kezelés közben és után, illetve a tartósság, mely akár évtizedekig szól, nem lutri kérdése! Tudományos cikkek bizonyítják, hogy a nagy szakmai tudással és tapasztalattal rendelkező profi fogászati praxisban készülő fogkezelések tartósabbak!
A Budapest Dental fogtömés technika előnyei
- fájdalommentes kezelés: csak ultraerős Ultracain érzéstelenítést alkalmazunk a fogfúrás során a teljes fájdalommentesség érdekében
- utófájdalom mentesség: technológiánk és az alkalmazott speciális anyagok megelőzik a fogtömések utáni kellemetlen utófájdalmakat
- kritikus állapotú fogak megmentése: rendelőnk specializálódott a kritikus állapotú fogak megmentésére, mely helyesen kivitelezett fogtöméssel elérhető. Bővebben a témáról: Vital Pulpa kezelés
- garanciális, tartós fogtömések: kezeléseinkre garanciát vállalunk. A tartósságot a helyesen, precízen kivitelezett módszereink és a magas minőségű tömőanyagaink biztosítják
- természethű esztétika: a fogtömés akkor jó, ha a saját fogunkkal egyenlőnek éljük meg. Ehhez nem csak fájdalommentesség, de természethű nanokompozit helyreállítás is hozzájárul.
A fájdalommentes fogtömés menete
1. Szájvizsgálat, kezelési terv
Első alkalommal fogorvosi állapotfelmérés történik. A vizsgálat során röntgenfelvételek is készülnek. A szuvas fogak felderítése után a szükséges és javasolt kezelésekről kezelési terv készül. Ennek átbeszélése és elfogadása után, a következő alkalomra időpontot egyeztetünk a fogtömésre.
2. Fogtömés előtt
A kezelés előtti órákban érdemes sok folyadékot, lehetőleg tiszta vizet inni, és könnyű táplálékot fogyasztani. Alapos fogmosással és fogköztisztítással segíthetünk a kezelés közben fellépő ínyvérzés esélyét minimálisra csökkenteni. Így a fogorvos szárazabb környezetben dolgozhat a fogtömésen, ez a tartósságot növeli!
3. Fájdalommentesség
A fogtömés érzéstelenítésben történik. Rendelőnkben Ultracain DS Forte érzéstelenítést alkalmazunk, mely a hagyományos Lidocain érzéstelenítéshez képest négyszeres hatóerővel bír. Ez a kezelés teljes időtartamára fájdalommentességet biztosít Önnek.
4. Fogfúrás, helyreállítás
A fogfúrás során a szuvas fogszövetek eltávolítása történik. Amennyire lehet, minimal invazív eltávolítást alkalmazunk, a legújabb kezelési protokollok szerint. Mély szuvasodás esetén vital pulpa kezelést javaslunk. A helyreállítás során a fog eredeti formája kerül visszaépítésre, természethű esztétikával.
5. Utófájdalom nélkül
A legújabb nanokompozit tömőanyagokat alkalmazzuk. Speciális, biomimetikus fogfelépítési módszereket javaslunk a nagyobb fogtömések felépítésére. Ezek az anyagok és módszerek segítenek abban, hogy rendelőnkben lényegesen kevesebb a fogtömés utáni kellemetlen utópanasz.
Mire figyeljünk a fogtömés után?
- a fogtömés már a rendelőben megköt, hiszen a tömőanyag fényre keményedik. A tömés tehát a kezelés után azonnal terhelhető lenne, de…
- amennyiben Ön érzéstelenítést kapott, meg kell várni hogy a zsibbadás elmúljon, ezért fogtömés után kb. 2 órát még ne egyen. Súlyosan megsértheti nyelvét ajkát, ha máshogy dönt!
- a fogtömés felszínének beállítása zsibbadtan történik, így néha “magas” lehet. Ilyenkor, ha az egyéni rágópályák egy-két nap alatt nem kopnak be, jöjjön vissza ingyenes igazításra! Ugyanígy tegyen akkor is, ha bármilyen panaszt észlel a fogtömés után. Olvassa el blogunkat a tömés utáni tennivalókról!
Törődjön többet magával! Kezdje fogászati állapotfelméréssel!
- Kedves, mosolygós személyzet
- Profi, odafigyelő szakemberek
- Félelemmentes kezelések
- Kellemes, modern környezet
Kiváló minőségű kompozitok
Ne higgye el, hogy a fogszínű fehér tömőanyag minden fogászaton ugyanaz! Észbontó különbségek vannak! Honnan tudhatja, hogy egy fogtömés sikeres? Válasszon minőségi fogászatot, ahol prémium anyagokkal dolgoznak és szakértő fogorvost, aki tapasztalt a töméstechnikában.
Precizitás és tapasztalat
Fájdalommentesség, kontaktpont, harapás, és a fogtömés zárása – mindezek kulcsfontosságú részletek a fogtömés megtervezésekor. A fog eredeti formájának felépítése nem könnyű feladat, precizitás, nagy odafigyelés kell hozzá, és nem utolsósorban hasznos és modern fogászati eszközök.
Járjon kontrollra!
Csökkentse az újbóli fogszuvasodás esélyét minimálisra! Tanulja meg a hatékony otthoni fogápolási rutint és alkalmazza intenzíven. Szánjon egy fél órát fogápolás oktatásra. Jöjjön el professzionális szájhigiéniai kezeléseinkre és előzze meg az újabb fogszuvasodást!
Tartós, esztétikus fogtömés ára, budapesti fogászatunkon
A fogtömések árának pontos megtervezéséhez az állapotfelmérés csomagot ajánljuk. Ez kezelési tervet és részletes árajánlatot ad Önnek. További tájékoztatás az állapotfelmérés és fogtömés árakról az áraink menüpontban:
Fogfájás? Tegyünk meg mindent!
A fogfájás a testi fájdalmak egyik legkínzóbb jelensége.
Ráadásul nem létezik valóban hatékony otthoni praktika a fogfájás kezelésére. Átmeneti fogfájás csillapítás vény nélkül kapható gyógyszerekkel persze igen, de ez nem húzható a végtelenségig.
Fogfájás esetén minél előbb jelentkezni kell a fogorvoshoz.
Ha fogfájás gyötri, jelentkezzen be mielőbb! Vegyen be fájdalomcsillapítót! Aztán olvassa el hasznos tanácsainkat, hogy a fogfájás kezelése a fog megtartásával és ne elvesztésével járjon!
Gyakori kérdések
A fogszínű fényre kötő fogtömést a fogorvos teljesen készen adja át önnek, így amennyiben Ön esetleg nem kapott érzéstelenítést a fogtöméshez, úgy az új töméssel azonnal ehet.
A legtöbb esetben azonban a fogtöméseket érzéstelenítésben készíti a fogorvos, így amíg a zsibbadás tart, nem szabad sem enni, sem inni, hogy elkerüljük a nyelv vagy az orca belső felszínének megharapását, vagy az esetleges félre nyelést.
A hagyományos Lidocainos érzéstelenítés után a zsibbadás 2-3 órán belül elmúlik, míg az Ultracain DS Forte érzéstelenítő hatása kb 4 órán át tart.
Ha az érzéstelenség elmúlt, nyugodtan lehet enni és inni, sőt, ajánlott is sok folyadékot fogyasztani, elsősorban tiszta vizet!
A fogtömés utáni fájdalomnak több oka lehet, és sok esetben teljesen normális. A fogtömést úgy kell felfogni, mint egy seb kitisztítását, majd ellátását.
A seb itt a dentin és a zománc, amelyről a szuvas részeket kifúrja a fogorvos. Minél kisebb volt a szuvasodás mértéke, annál kevésbé várható a tömés után érzékenység. Ha kialakul, az a legtöbb esetben pár nap alatt elmúlik.
Amennyiben a szuvasodás nagyon mélyen hatolt már a fogba, a kezelés után előfordulhat, hogy a túl mély tömés már nem elegendő a fog megmentéséhez, és a foggyökér gyulladt állapotba kerül.
Ebben az esetben gyökérkezelés válhat szükségessé.
Ilyen esetben a fog a tömés után egyre érzékenyebbé válik, hidegre, ráharapásra fájdalommal kezd reagálni. Fontos, hogy ilyenkor nem érdemes még heteket várni, fel kell mielőbb keresni a fogorvost.
Több oka is lehet:
- A friss fogtömés, ha kicsit még magas, fájhat ráharapással, ez becsiszolással korrigálható.
- Ha egy régi tömésről van szó, és a tömés alászuvasodott, érzékenyen reagálhat a harapásra.
- Sok esetben az elhalt fog jellemző tünete a ráharapási érzékenység. Mintha a fog “meghosszabbodott” volna. Ilyenkor a foggyökér csúcsánál gyulladás van, és ráharapáskor ez a terület válik érzékennyé.
Ha este nyilallóan fáj a fog, nem múlik, a hideg provokálja, és a fájdalom kisugárzó, nagy valószínűséggel fogbél gyulladással állunk szemben.
Sok esetben a páciens be sem tudja azonosítani a problémás fogat, a fájdalom annyira kisugárzó lehet.
A megoldás – az alapvető fájdalomcsillapításon túl – mielőbb felkeresni a fogorvost. A kezelés nagy valószínűséggel gyökérkezelés lesz.
A fogszuvasodás sokáig nem látszik, mert először a fogzománc és a dentin szerkezete kezd meglazulni és eleinte még nincs üregképződés.
A páciensek csak akkor szokták a szuvasodást észrevenni, amikor az már üregképződéssel jár, pedig a folyamat sokkal korábban látható a fogorvos számára.
Amikor már betörik a szétesett dentinszövet fölött a fogzománc és kialakul az Ön számára is jól látható lyuk, akkor a folyamat a legtöbb esetben már nagyon mélyre terjedt.
A másik oka, hogy a szuvasodás nem látszik, hogy a legtöbb szuvasodás nem a rágófelszín felől indul ki, hanem a fogak közti területről, a fogak egymás felé néző oldalán, így szintén láthatatlan az Ön számára.
Minél mélyebb a szuvasodás annál nagyobb az esélye annak, hogy sima fogtömés már nem lesz elegendő a kezeléshez.
Hiszen, ha a szuvasodás nagyon mélyre hatol a fog belseje felé, a pulpa, ami a fog ereit és idegeit tartalmazza, begyulladhat, ennek megoldása pedig már a gyökérkezelés.
Annak érdekében, hogy a komolyabb fogszuvasodást és annak következményes betegségeit elkerülje érdemes legalább félévente felkeresni a fogorvost!
Ez nagyban függ a betömendő fogakban levő fogszuvasodás kiterjedésétől, a fogak állapotától, az Ön teherbíróképességétől. Sőt, attól is, hogy a tömések alul, vagy felül helyezkednek e el, illetve melyik oldalon szükségesek a tömések.
Tehát nincs erre szabály, minden eset más és más. A legtöbb esetben egy, esetleg kettő fogtömés készül. Fognyaki tömés esetén készülhet több is egyszerre.
Fontos, hogy amennyiben Ön gyorsan szeretne a kezeléseken túljutni, és igénye van arra, hogy egyszerre inkább több fogtömésen essen át, beszélje ezt át a fogorvosával, és egyeztessék a folyamatot.
Fontos tudni, hogy egyszerre egy oldalt érzéstelenít be a fogorvos. Például az alsó fogívben egyszerre a jobb és a bal oldalon nem lehet töméseket készíteni. De alul a jobb oldalon és felül is a jobb oldalon, megoldható.
Ez előfordulhat, hiszen a tömés befejező lépésekor, amikor a fogorvos a fogfelszíni domborzatot állítja be, a páciens még zsibbadt, így az összecsukáskor nem mindig érzékelhető, hogy a tömés valóban teljesen kényelmes e vagy sem.
Fontos, hogy a tömés teljesen kényelmes legyen, ezért, ha azt magasnak érzi, mindenképp kérjen egy kontroll időpontot fogorvosától, ahol a tömés magassága beállításra kerül.
Ilyenkor már nincs szükség érzéstelenítésre, hiszen a tömés felszínéből távolít el a fogorvos polírozással vékony réteget, ami teljesen fájdalommentes.
A legtöbb esetben igen. Vannak kivételek, de ezt minden esetben érdemes előre egyeztetni a fogorvossal.
A fognyaki tömésekhez például a legtöbb esetben nem szükséges érzéstelenítő.
Sok esetben azonban, egy banálisnak tűnő fogtömés, a mélyben nagyon szuvas lehet. Így jobb érzéstelenítést kérni a kisebb fogszuvasodások kezelése során is.
Az alábélelésben levő gyógyszer segít az úgynevezett ingerdentin felépülésének, ami lényegében a fog „sebgyógyulásának” tekinthető.
A legmodernebb alábélelési módszer maga a Vital Pulpa Terápia, ahol a Biodentine nevű biokompatibilis anyag kerül a gyulladt pulpakamra tetejére. A vital pulpa kezelés módszerével a gyökérkezelés elkerülhető lehet.
Fogtömésre akkor van szükség, ha a fog szuvas.A kezelés során mindenképp van fúrás, mely a szuvas szövetek eltávolítására szolgál. Ezek után a kifúrt üreget töméssel zárja le a fogorvos. Így állítja vissza a fog eredeti formáját, pótolja a hiányzó fogszövetet..
A barázdazárásánál nincs szuvasodás. Ez egy megelőző módszer a fogszuvasodás elkerülésére, fogfúrás nélkül. A kisgyermek épp előbújt őrlőfogainak barázdáit egy folyékony tömőanyaggal töltjük fel, amely fényre megkeményedik.
Kizárólag a legjobb szakemberekkel dolgozunk
A fogak kincsek! Adja meg nekik, ami jár!
Válasszon magas minőségben kivitelezett fogorvosi szolgáltatásokat, tartós és sikeres fogtömést!
Tapasztalt szakemberek, innovatív megoldások